Dobrovolný svazek obcí Obce pro Baťův kanál byl založen 25. ledna 2006 podle ustanovení § 49 zákona č. 128/200 Sb., o obcích ve znění pozdějších předpisů na základě smlouvy o vytvoření dobrovolného svazku obcí

Účelem svazku obcí je ochrana, prosazování a koordinace společných zájmů členských obcí zejména v oblasti rozvoje turistického ruchu na Baťově kanálu a v jeho okolí, budování infrastruktury a zachování specifik zájmové oblasti.

Předmětem činnosti svazku obcí jsou zejména činnosti uvedené v § 50 zákona č. 128/2000 Sb., o obcích ve znění pozdějších předpisů a dále:

  • zpracování dlouhodobého strategického rozvoje svazku
  • příprava společných záměrů a rozvojových projektů v rámci strategie rozvoje svazku
  • vyhledávání možnosti financování jednotlivých projektů, získávání grantů z veškerých soukromých i veřejných zdrojů
  • realizace rozvojových projektů
  • prosazování zájmů svazku jako celku při zachování názorů a zájmů jednotlivých obcí svazku
  • vytváření podmínek pro zajištění místní i regionální infrastruktury, identifikace pilotních projektů, vyhledávání možností financování jednotlivých projektů

Kromě výše uvedených činnosti může svazek vykonávat vedlejší doplňkovou činnost, která vychází z hlavního předmětu činnosti svazku. Všechny tyto vedlejší aktivity vedou k realizaci hlavních cílů svazku.

Svazek obcí v současné době sdružuje 6 obcí nacházejících se v bezprostřední blízkosti turistické vodní cesty Baťův kanál, a to: Veselí nad Moravou, Strážnice, Petrov, Sudoměřice, Rohatec a Hodonín. Celková rozloha svazku obcí je 16 844 ha. V členských obcích svazku žije v současnosti 47.515 obyvatel (údaje k 1.1.2017).

Území svazku obcí je turisticky atraktivní oblastí nabízející svým návštěvníkům k poznání nejen řadu historických stavebních památek, přírodních zajímavostí, turistických a cyklistických tras vedoucích nádhernou přírodou, ale také řadu akcí z oblasti kulturního a společenského života.

 

 

 

 

Aktuality

28. 5. 2024

Regionální hra 2024

Letošní ročník regionální hry startuje už 1.6.2024!

plakát_regionální hra2024.jpg

16. 6. 2020

Mobilní výletní hry Baťův kanál

A je to tu! Jedna z připravovaných novinek letošního roku je na světě! 
Poznat zábavným způsobem Baťův kanál přímo s jejím autorem Janem Antonínem Baťou může nyní kdokoliv, kdo má chytrý mobilní telefon a touhu zažít nevšední dobrodružství!
Dovolejte nám představit Vám nové originální geolokační hry vytvořené firmou GEOFUN speciálně pro Baťův kanál.

leták_mobilní hry_1.jpg

archív

ke stažení ZDE

Obce pro Baťův kanál
Masarykovo nám. 53/1, 695 01 Hodonín
+420 724 570 450
75068478
DIČ CZ75068478